Інтерфейсні реле

Інтерфейсні реле

Інтерфейсні реле це невід'ємна частина практично будь-якого промислового обладнання. Невеликі пристрої виконують роль інтерфейсу між програмованими логічними контролерами, комп'ютерами, системами польових шин, датчиками або вимикачами. 

Інтерфейсні реле служать для перемикання сигналів змінного та постійного струму з різними опорами, індуктивними та ємнісними навантаженнями. Компоненти реле дозволяють керувати напругою до 250 В, комутувати струм до 16 А. З їх допомогою можна посилити слабкі сигнали, зробити гальванічну розв'язку ланцюга управління та навантаження.

Устрій реле

Інтерфейсні реле є котушкою з немагнітною основою, на яку намотаний мідний дріт з тканинною, синтетичною ізоляцією або діелектричним лаковим покриттям. Всередину встановлений металевий сердечник. Також у конструкції комутаційного пристрою є пружини, якір, сполучні елементи, пари контактів та змінні модулі.

Принцип дії

На інтерфейсні реле подається сигнал від програмованого логічного контролера. Залежно від їхнього типу електричний ланцюг замикається або розмикається.

  • Коли струм подається на обмотку соленоїда, сердечник притягує якір, що з'єднується з контактом. Електричний ланцюг замикається.
  • Якщо напругу зменшити до конкретного значення, під впливом пружини якір повертається на вихідну позицію. Через це ланцюг розмикається.

Інтерфейсні реле відрізняються від електронних тим, що не застосовуються додаткові механізми внутрішнього захисту. Такі прилади вже мають вбудовані конденсатори, що запобігають поломці при стрибках напруги. Щоб спрацьовування інтерфейсного реле відбувалося більш плавно, використовуються резистори.

Оскільки більшість комутаційних пристроїв має кілька пар контактів, з допомогою можна управляти кількома ланцюгами одночасно.

Використання

Інтерфейсні реле широко застосовуються при роботі з електронними схемами та обладнанням, що включає програмовані логічні контролери. Вони можуть бути різних типів - з постійним, змінним струмом або комбінованими. Такий тип комутаційних пристроїв відрізняється безшумним перемиканням з одного режиму в інший та забезпечує тривалий термін безперебійної експлуатації обладнання, навіть за умов частих стрибків напруги.

Інтерфейсні реле витримують широкий спектр температур. Їх застосовують у різних кліматичних умовах: від -40 до +85 °C.

Реле C10-A10X/AC24V, RELECO
В наявності
Реле C10-A10X/AC24V, RELECO
0
420.00 грн

icon_viber icon_teleg icon_email icon_callback